top of page

Sandalye Modeli Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar ?

Sandalye modeli seçerken nelere dikkat edilmelidir.? Cafenizi Yenilemek mi istiyorsunuz.? Restaurantınız için yeni bir Masa Sandalye almak mı istiyorsunuz.? Yaşam alanlarınızda yemek odası yada yemek masası mı değiştireceksiniz.? Sandalye modellerinin seçimi de oldukça etkili olmaktadır. Ergonomik, konforlu, dayanıklı, şık ve mobilyaların konsepti ile uyumlu sandalyelerin seçimi oldukça önemlidir. Göz alıcı ve tasarımsal alanlar oluşturmak adına yemek masası sandalyeleri seçilmelidir.

Yemek odası takımlarında sandalye seçimlerinde nelere dikkat edilmelidir? Sandalye seçimi oldukça önemli olmaktadır. Çünkü hem konukları hem de kullanıcıların konforunu düşünecek bir yaşam alanı sunmak için her anlamıyla lüks ve konforlu sandalye modeli seçimi oldukça önemli olacaktır.


Konfor ve Kalite Bir Arada

Sandalye seçiminde dikkat edilecek birçok unsur bulunmaktadır. Ancak konfor ve kalite en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Konforlu bir sandalye hem konukları memnun eder hem de kullanıcıları mutlu edecek bir kullanım sunmaktadır. Peki konforlu ve kaliteli bir sandalye nasıl anlaşılır. Öncelikle konforlu bir sandalyede bulunması gereken özelliklere değinmemiz gerekiyor.


Konforlu Sandalye Özellikleri

Bir sandalyenin konforlu olması için, konfor algısını gösteren özelliklerin sandalyede bulunması gerekmektedir. Konfor etmenini belirleyen özellikler ise, sandalyenin kumaşının terletmeyen bir yapıda olması, süngerinin konforlu ve rahat olması, bel desteği, doğru oturuş pozisyonunu destekleyecek ergonomik ölçü formlarında üretilmiş olması gerekmektedir. Bel ve omurga sağlığını korumak için dizlerin konumlandığı derece, bel boşluğunu doldurması, masa ile yakınlık ve masaya olan yükseklik ayarı gibi bir çok etmen önemli olacaktır.
Kaliteli Sandalye Özellikleri

Kalite algısı sandalyenin kumaşından tutun, kullanılan malzemelerinin tümüne ve tasarımına kadar bir çok etmeni içerisine almaktadır. Konfor da bir kalite etmenidir. Konforlu olan her sandalye kaliteli değildir. Ancak kaliteli sandalyeler konforlu olmak zorundadır. Örneğin sandalye hangi ağaçtan ya da malzemeden üretildi? Sandalyede kullanılan kumaşlar dokuma mı yoksa nalyon kumaşlar mı? Sandalyenin tasarımında el işçiliği ya da yoğun işçilik var mı? Yoksa sandalye düz bir tasarıma mı sahip? Bu ve bunun gibi onlarca soruyu yanıtlayarak bir sandalyenin hatta mobilyanın kaliteli olup olmadığını ya da kalite derecesini belirleyebilirsiniz.

32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page