top of page

Cafe Sandalye Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Güncelleme tarihi: 24 Nis 2022

Cafe Sandalyesi


Günümüzde insanların keyifli vakit geçirmek amacıyla tercih ettikleri mekânların başında hiç şüphe yok ki cafeler gelmektedir. Yorucu iş hayatının stresinden uzaklaşıp arkadaş ve dostlarıyla hoş vakit geçirmek için cafeleri tercih eden insanların bu mekânlardan beklentileri de çok fazladır. Eğer bir cafe işletiyorsanız bu beklentiye cevap verebilecek hizmeti sunmanız gerekmektedir. Artan talebe karşılık yeme içme hizmeti veren cafe ve restoranların sayısı da giderek artmaktadır. Bu nedenle benzerlerinizden farklı olmak zorundasınız. Müşterilerinize sunduğunuz kaliteli hizmetin yanında rahat ve huzur dolu bir mekân tasarımı da önemlidir. Benzerlerinizin bir adım önüne geçebilmeniz için sıra dışı ve farklı tasarım ve dekorasyon unsurlarını mekânınızda uygulamanız gerekmektedir. Böylece müşterilerinizin keyifli vakit geçirmesini sağlayacak ve sizi tekrar tercih etmeleri için sebepler oluşturacaksınız.

Bir cafede en fazla dikkat çeken unsur şüphesiz ki mekânın dekorasyonunda kullanılan masa ve sandalyelerdir. Müşterilerinize rahat oturma imkânı sunan sandalye, kişiyi rahatsız etmeyecek ve uzun saatler boyunca oturmaktan keyif almasını sağlayacak olan bir unsur olacaktır. cafe tasarımında kullanılacak olan çok farklı renk ve modelde sandalye türü bulmanız mümkün. Ancak bu seçimi yaparken cafenin dekorasyonunda kullanılacak olan diğer unsurlar ile uyum içerisinde olması göz önünde bulundurulması gereken başlıca faktördür. Bu uyum yakalandıktan sonra bir sandalyeden beklenen en önemli özellik rahat bir oturum imkânı sunacak konfora sahip olmasıdır. Mekânın tasarımında kullanılacak olan renkler özenle seçilip müşterilerinizin vakit geçirmekten keyif duyacağı eşsiz bir cafe tasarımı oluşturabilirsiniz.

Renk seçimi yapılırken daha ferah ve aydınlık bir atmosfer oluşturulmasını sağlayacak olan renkler seçilmelidir. cafe tasarımında kullanılacak olan sandalye seçiminde hitap edilecek olan kesim dikkate alınarak doğru tercih yapılmalı.

Hizmet verdiğiniz cafe daha çok genç kesime hitap eden bir mekân ise gelen müşterilerin zevk ve ilgi alanları göz önünde bulundurulmalı. Cafenizin dekorasyonunda rengârenk sandalyelere yer vererek genç kuşağın keyifle vakit geçireceği mekânlar oluşturabileceğiniz gibi daha çok yetişkinlere hizmet vermeyi hedefliyorsanız cafe dekorasyonunda ahşap masa ve sandalyelere yer vermeniz daha yerinde bir karar olacaktır. cafe ve restoranların tasarımında en fazla etkisi olan sandalyelerin seçiminde hem işlev bakımından kişiye yarar sağlayacak olan hem de görselliği de bünyesinde barındıran bir seçim yapılmalıdır. Çünkü cafe ve restoranların tasarımında sandalye olmazsa olmaz olan bir unsurdur.

Klasik ve modern tarzda tasarımı yapılan cafeler için tarzınızı ve işletmenizi en güzel bir şekilde yansıtacak olan sandalye seçimi yapmanız gerekmektedir. Genç kesime hitap eden cafelerde klasik çizgiler yerine modern çizgilerle tasarım oluşturmak daha doğru olacaktır. bu nedenle hangi kesime hizmet vereceğinizin analizini doğru şekilde yapmanız gerekmektedir.

Hangi tarzda tasarlanırsa tasarlansın bir cafede bulunan sandalye ve mobilyaların çok fazla alan kaplamaması gerekmektedir. Özellikle kullanılacak alan dar ise daha ergonomik ürünlere yer verilmesi daha doğru olacaktır. Böylece mekâna daha ferah ve aydınlık bir atmosfer kazandırılmış olacaktır.

Cafe tasarımında en fazla tercih edilen sandalye türü hiç şüphe yok ki ahşap sandalyelerdir. Ahşap diğer malzemelere göre daha dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olduğu için yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen bir tür olmuştur. Ayrıca ahşabın doğal ve sıcak görünümü sayesinde kullanıldığı mekâna sıcak bir atmosfer kazandırmaktadır. Cafe tasarımında ahşabın dışında metal ve plastik malzemeden tasarlanan sandalyelere de sıklıkla yer verilmektedir.

Tabbure Sandalye olarak müşterilerinize keyifli vakit geçirme olanağı sunacağınız ve benzerlerinizin bir adım önüne geçmenizi sağlayacak, birbirinden farklı renk ve modelde tasarladığımız sandalyelerle farkınızı ortaya çıkarıyoruz.

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page