top of page

Cafe Sandalyesi veya Restoran Sandalyesi Seçimi

Cafe ve restoran sandalyesi, dış dünyada sosyalleşmek için büyük ölçüde cafe ve restoranları tercih eden insanlar ve işletmeler için önemli tercihler arasındadır. Bu tercihlerini genelde daha önceden tecrübe ettikleri veya başkaları tarafından tavsiye edilmiş bir yerde kullanırlar. Hiç bilmedikleri bir yere gidip yeni bir tecrübe yaşamak isteyen insanların da olduğunu unutmamak gerekir.

ilk bakışta tercih edilen mekanın dinamik özellikleri, müşterilerinin sosyal yapıları ve çevresi gibi etkenler ön plana çıkar ve ardından servis kalitesi, konfor ve geçirdikleri zamanın kalitesi kriterlerin düzenini belirler. Cafe ve restoran sandalyeleri de tüm bu kriterlerin tam merkezinde durmaktadır.Sandalye Seçimi ve Değerlendirme Sıralaması


Her şeyden önce mekanınıza gelen her müşterinizin sizin referans noktanız olduğunu, konuk olarak ele alınmaları gerektiğini ve mekanınızda geçirdikleri süre boyunca da oturacaklarını asla unutmamalısınız. Bu nedenle tek tip sandalye seçiminden uzak durmalısınız. Metrekare bakımından yeterli alanınız yoksa ve masa sayınız kısıtlı kalıyorsa mekanınızı bölümlere ayırmaktan ve en azından iki kategori halinde dekore etmekten çekinmeyin.

Mekanın bulunduğu lokasyonu ve çevrenizde bulunan diğer mekan yapılarını gözden geçirerek bir tarz oluşturabilir ya da kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz ancak seçiminizin sosyal yapıya uyum içinde olması çok önemlidir. Tarz ve kategorinin belirlenmesinin ardından alanın ve kullanılması planlanan sandalyelerin ölçüleri dikkate alınmalıdır. Ergonomik yapıda ve özel tarz sandalyeler çok dikkat çekici olacakları gibi konuklarınızın üzerinde de iyi bir etki bırakacaktır.


Sandalye Kullanıcılarının Taleplerinin BelirlenmesiCafe ve restoran sandalyesi konforlu ve kullanım rahatlığına sahip olmalıdır. Sadece görsel özellikleri yeterli olmayacaktır. Sırt ve bel ağrılarına karşı dikkatli olmalısınız. Ortopedik bir sandalye seçimi hemen her insanın birinci tercihi olacaktır. Dar alanlarda kolçaklı sandalyeleri tercih etmemelisiniz ancak alan sorununuz yoksa kolçaklı sandalye seçimine yönelebilirsiniz. Kolların dayanak bulması oturma esnasında rahatlatıcı bir özelliktir. Diğer durumlarda genelde masadan destek alınmaktadır. Sıcak mekanlarda terleme çok olacağından hava alan sandalye modelleri daha fazla tercih edilecektir. Alüminyum Sandalye modelleri bu kategori için oldukça uygundur. Artık günümüzde sadece dış mekanlarda soğuk olabileceğinden sandalyelerin hem hafif hem de dekoratif olmaları daha ön planda tutulmaktadır.


Yapısal Olarak Sandalye Tercihi Nasıl Olmalı?


Cafe ve restoranlar günlük olarak temizlik ve hijyen işlemlerine tabi tutulduklarından tercih edilecek sandalyelerin elbette kolay taşınabilen, dayanıklı, temizlenebilir ve kanserojen madde içermiyor olması gerekmektedir. Sürdürülebilir teknolojiler ile üretilmiş ve üst düzey konforu amaçlamış tek bir sandalye bile, mekanınızın tüm rengini değiştirecektir. Kaliteli ancak hafif bir yapıda tercih edeceğiniz sandalyeler sürekli hareket halindeki masalarınızda ses kirliliğini ve fiziksel rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır.


56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarii


bottom of page